Վկաների ցուցմունքներ, ԶԼՄ-ների հրապարակումներ, լուսանկարներ և տեսանյութեր
Ֆուտբոլային դիվանագիտությունից մինչև միջանցքներ․ Նիկոլ Փաշինյանի ռազմավարական գիծը՝ առանց Սերժ Սարգսյանի կուրսի փոփոխության
Տրիբունալի նյութեր, Նորություններ
Ինչպես ԽՍՀՄ անկումը մեկնարկեց 1985-ին գորբաչովյան բարեփոխումներով, չնայած որ անկումը նշվում է 1991 թվականին, այնպես էլ Հայաստանի թրքացման մեկնարկը տրվեց 2008-ից։
13.02.2026
https://armtribunal.com/wp-content/uploads/2026/02/serzh-sargsjan-i-nikol-pashinjan.jpg 337 600 admin /wp-content/uploads/2025/03/logo_main.png admin2026-02-13 13:03:412026-02-13 20:10:07Ֆուտբոլային դիվանագիտությունից մինչև միջանցքներ․ Նիկոլ Փաշինյանի ռազմավարական գիծը՝ առանց Սերժ Սարգսյանի կուրսի փոփոխության
12.02.2026
https://armtribunal.com/wp-content/uploads/2026/02/pashinjan-s-maketom-karty-armenii.jpg 674 1000 admin /wp-content/uploads/2025/03/logo_main.png admin2026-02-12 20:02:572026-02-12 20:02:57«Իրական Հայաստան»՝ ազգի և պետության կործանման նախագիծ
26.01.2026
https://armtribunal.com/wp-content/uploads/2026/01/pashinjan-i-garegin-ii.jpg 720 1280 admin /wp-content/uploads/2025/03/logo_main.png admin2026-01-26 15:51:222026-01-26 17:45:51Իշխանության և Եկեղեցու հակամարտությունը. հայոց պետականության աննախադեպ ճգնաժամ
Հանրային տրիբունալը տեղի ունեցողը գնահատում է որպես սպառնալիք ազգային անվտանգությանը, ազգային միասնությանը և հայ ժողովրդի հոգևոր ինքնիշխանությանը։ Մենք անթույլատրելի ենք համարում Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի նկատմամբ ճնշումները, Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի վարկաբեկումը և հոգևորականությանը իշխանությանը սպասարկող քաղաքական սցենարների մեջ ներքաշելը:
14.01.2026
https://armtribunal.com/wp-content/uploads/2026/01/pashinjan-protiv-cerkvi.webp 550 800 admin /wp-content/uploads/2025/03/logo_main.png admin2026-01-14 08:43:352026-01-14 08:43:35Արշավ Հայ Առաքելական Եկեղեցու դեմ. «բարենորոգումներ», ճնշումներ և ներքին պառակտման փորձ
Հանրային Տրիբունալը դիմում է Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիներին՝ 2026 թվականի խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ ձեր քվեարկությունը կատարելիս հաշվի առնել գործող իշխանության ֆինանսավորման իրական կառուցվածքը, դրա կապը պետական ռեսուրսների հետ և դրա արդյունքում ձևավորված համակարգային կոռուպցիոն միջավայրը։
13.01.2026
https://armtribunal.com/wp-content/uploads/2026/01/pashinja-i-hachatur-sukiasjan.jpg 332 588 admin /wp-content/uploads/2025/03/logo_main.png admin2026-01-13 08:34:052026-01-13 08:34:05Օրինականության քողի տակ. իշխանության և կոռուպցիայի համակարգային սերտաճումը
Իր «Mina-Z» տելեգրամյան ալիքում Մինա Խաչատրյանը հրապարակել է 20 հարց՝ ուղղված Սերժ Սարգսյանին.
09.01.2026
https://armtribunal.com/wp-content/uploads/2026/01/mina-hachatrjan.jpg 506 900 admin /wp-content/uploads/2025/03/logo_main.png admin2026-01-09 16:38:152026-01-09 16:38:15Մինա Խաչատրյան. 20 հռետորական հարց Սերժին
Ռոբերտ Քոչարյանի կառավարման ինչպես սկիզբը, այնպես էլ ավարտը նշանավորվեցին ողբերգական իրադարձություններով, որոնք երկար ժամանակ իրենց դրոշմը թողեցին Հայաստանի քաղաքական հյուսվածքի վրա։ Եթե 1999 թվականի հոկտեմբերի 27-ին խորհրդարանի վրա զինված հարձակումը ցնցում էր երիտասարդ հանրապետության համար, ապա 2008 թվականի մարտի 1-ը դարձավ այն օրը, երբ տևական քաղաքական ճգնաժամը վերածվեց արյունալի բախումների Երևանի փողոցներում։ Երկու իրադարձությունն էլ պարզապես ողբերգություն չէին․ դրանք ականներ դրեցին պետական ինստիտուտների տակ, ծնեցին փոխադարձ անվստահություն և նպաստեցին հասարակության խորը պառակտմանը։
30.12.2025
https://armtribunal.com/wp-content/uploads/2025/12/collage_vertical_dramatic.jpg 900 1332 admin /wp-content/uploads/2025/03/logo_main.png admin2025-12-30 08:46:052026-01-08 16:09:58Ինչպես սկսվեց Հայաստանի աղետը. անկախության ռոմանտիկայից մինչև համակարգային խոցելիություն․ Մաս 3. Ռոբերտ Քոչարյանի ժամանակաշրջանը (1998–2008)։ ԵՐԿՈՒ ՈՂԲԵՐԳՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՄԻՋԵՎ. 1999 Թ․ ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ 27 ԵՎ 2008 Թ․ ՄԱՐՏԻ 1․ ՀԱՅՈՑ ՊԵՏԱԿԱՆՈՒԹՅՈՒՆԸ ՀԱՐՎԱԾԻ ՏԱԿ